close
تبلیغات در اینترنت
مشاور و معرفی املاک های لوکس - 9
صفحه اصلی
عضویت
ورود کاربران
تماس با ما
تبلیغات

ParsHit
آرشیو
پشتیبانی
نوشته شده در : یکشنبه 24 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

آقای مهدی مافی از کارشناسان مسکن، طی گزارشی عنوان نمود: 50 هزار میلیارد تومان سرمایه ای که توسط سیستم بانکی برای شروع پروژه مسکن مهر تزریق شد، در یک سال توانست 300 درصد تورم را افزایش دهد. این قضیه تنها به سیستم بانکی منتهی نمی شود و دامن گیر شرکت های بیشماری شده است.


بسیاری از شرکت های مربوط حجم گسترده ای از امکانات را برای تولید مسکن و شروع ساخت و ساز و مسکن سازی استفاده کردند که به اتمام پروژه مسکن مهر بسیاری از آنها قابلیت استفاده ندارد و این شرکت ها ضرر بالایی را متحمل می شوند.

 

بعد از انجام پروژه مسکن مهر در شهرستان ها و خرید خانه و تهیه مسکن برای اقشار جامعه، آنها به دو گروه عمده تقسیم بندی می شوند. ساکنین مسکن مهر و افراد داخل مسکن مهر و افراد خارج از مسکن مهر. چالش های اجتماعی این چنینی در آینده ای نه چندان دور خود را نشان خواهد داد.

ایشان افزودند: سوابق آقای آخوندی بر کسی پوشیده نیست اما دولت می توانست در جهت تسریع مسکن مهر و رفع مشکلات موجود اقداماتی اساسی را انجام دهد.
|بازدید : 27
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

شاید متداولترین راه تامین هزینههای خرید مسکن برای بسیاری از خانوارهای جامعه، وامها و تسهیلات بانکی مسکن باشد. تا کنون بانک مسکن تنها نهادی بوده است که انواع وام و تسهیلات خرید مسکن را ارائه میداده است. اما اکنون بعد از سالها کشمکش، زمزمههای آزاد شدن لیزینگ مسکن به گوش میرسد و سر انجام با توافق میان وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی و لیزینگها گویا این گزینه نیز بر تسهیلات مسکن افزوده خواهد شد.

سوالی که وجود دارد این است که شرایط استفاده از تسهیلات لیزینگ چیست و آیا برای متقاضی به صرفه خواهد بود یا نه؟ با وجود اینکه تاکنون شرحی شفاف از جزئیات لیزینگ مسکن در دسترس نیست اما بنابه گفتههای مسئولین، این تسهیلات میتواند حدود 70 درصد از هزینهی خرید آپارتمان مورد نظر مشتری را فراهم کند. این تسهیلات با نرخ سود 21 درصد و اقساط پنجساله در اختیار خریدار ملک خواهد گرفت.

اکنون اگر سایر تسهیلات مسکن را در نظر گیریم، میزان سود این تسهیلات 18 درصد و در مواردی 9 درصد هم بوده است و همچنین دارای اقساط 12 ماهه هستند. از طرفی عمدهی خانوارهای متقاضی این تسهیلات را طبقات متوسط و کمدرامد جامعه تشکیل میدهند.

حال اگر میانگین قیمت آپارتمان در تهران را چهار و نیم میلیون در نظر بگیریم، قیمت خرید یک آپارتمان 80 متری معادل 360 میلیون تومان خواهد بود و با کمک 70 درصدی لیزینگ، میزان تسهیلات مورد نظر برای خرید آن خانه حدود 250 میلیون تومان خواهد بود. اکنون با در نظر گرفتن سود 21 درصدی و اقساط شش ساله، متقاضی هر ماه موظف است 6 میلیون و هفتصد هزار تومان قسط پرداخت کند.

در ضمن، در پایان دورهی اقساط، با احتساب 155 میلیون سود، متقاضی مبلغ کل 400 میلیون تومان را بازگردانده است. بنابراین آیا میتوان نتیجه گرفت که تسهیلات لیزینگ مسکن برای متقاضیان باصرفه نیست؟
|بازدید : 22
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

بررسی و تحلیل آمار خرید و فروش مسکن نشان داده است که این بازار ارتباط مستقیمی با فاکتورهایی از جمله بازار نفت، ارز، سود بانکی، سکون اقتصادی، تورم و طرحهای عمرانی دارد. در شرایط کنونی تمام فاکتورهای مذکور بغیر از مورد تورم، در حال سکون قرار دارند. در طول سنوات 84 الی 92 میزان سرمایهی دولت به دلیل فروش بالای نفت به مقدار قابل توجهی افزایش یافت.

از طرفی آغاز پروژهی مسکن مهر در همان سالها سبب شد تا عمدهی سرمایهی حاصل از فروش نفت صرف این پروژه شود و میزان ساخت و سازآپارتمانهای مسکونی افزایش یابد. این افزایش ساخت و ساز نجومی، سبب شد تا نهایتا بازار مسکن با افزایش عرضه نسبت به تقاضا و افزایش قیمت حبابی مسکن در سال 91 مواجه شود. اکنون درامد نفت سیر نزولی پیدا کرده است و ممکن است در آیندهی نزدیک شاهد افزایش آن نباشیم. بنابراین در شرایط فعلی نمیتوان به فاکتور نفت جهت رونق بخشیدن به بازار مسکن امیدوار بود.

فاکتور موثر دیگر، ارز است که این فاکتور رابطهی عکسی با بازار مسکن دارد. به این ترتیب که هرگاه ارز سیر صعودی داشته است، سرمایه از حوزهی مسکن به حوزهی ارز انتقال یافته است و زمانی که ارز سیر نزولی داشته است، بازار مسکن، سرمایه را به خود جذب کرده است. اکنون در شرایطی هستیم که نرخ دلار در حال زیاد شدن و جذب سرمایه است. با این اوصاف بر روی فاکتور ارز نیز نمیتوان حساب کرد.

یکی دیگر از فاکتورها سود سپردههای بانکی است که آن هم رابطهی عکس با بازار مسکن دارد و هرگاه سود سپردههای بانکی افزایش پیدا کرده است افراد تمایل بیشتری به سرمایهگذاری در بانک نسبت به مسکن پیدا میکنند که امروزه اکثر بانکها سود سپردهی 22 درصدی دارند که به نظر سوداورتر از سرمایهگذاری در مسکن میآید.

 پروژههای عمرانی و رکود اقتصادی دو عامل دیگر موثر در بازار مسکن هستند که در حال حاضر شاهد توقف تعدادی از پروژههای عمرانی هستیم که دولت با حمایت از این بخش میتواند چرخدندههای اقتصاد را به حرکت در بیاورد.

فاکتور تورم یکی از دیگر از عوامل موثر در بازار مسکن است به این گونه که در صورتی که نرخ تورم کم باشد، به تدریج متقاضیان مسکن قدرت خرید یافته و سبب ایجاد رونق در بازار مسکن خواهد شد. در حال حاضر فاکتور نرخ تورم، تنها عامل مثبت در زمینهی مسکن میباشد، چرا که در طی چند ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم و تک رقمی شدن آن بودیم.

در نهایت میتوان نتیجه گرفت از میان حدود شش عامل تاثیرگذار بر میزان خرید و فروش املاک و آپارتمان، تنها فاکتور تورم امیدوارکننده است و سایر عوامل وضعیت مطلوبی ندارند.
|بازدید : 28
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

شهرهای شمالی همواره یکی مطلوبترین و پر رونقترین مناطق در حوزهی بازار مسکن بوده است. در زیر قیمت روز برخی از آپارتمانها، ویلاها و خانههای لوکس در شمال مانند آمل، چالوس، بابلسر و ... را گرداوری کردهایم.

· قیمت ویلای نوساز در جادهی چمستان آمل با متراژ زمین 360 متری،  360 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان 4 سال ساخت در بابلسر، با متراژ 130 متری، 345 میلیون تومان

· قیمت ویلا در چالوس، نوساز با متراژ 450 مترمربع، یک میلیارد و 700 میلیون تومان

· قیمت ویلا در قائمشهر، نوساز با متراژ زمین 1100 مترمربع، 390 میلیون تومان

· قیمت ویلا در نشتا، سه سال ساخت، با مساحت زمین 980 مترمربع، 2 میلیارد تومان

· قیمت ویلای نوساز در محمودآباد با متراژ زمین 160 مترمربع، 58 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان نوساز در تنکابن با متراژ 131 متر، 232 میلیون تومان

· قیمت ویلای یک سال ساخت در رودپی با مساحت زمین 900 متر، 2 میلیارد تومان

· پنتهاوس در نوشهر 121 متری، 650 میلیون تومان

· آپارتمان نوساز 150 متری در شهرکی 750 میلیون تومان

· آپارتمان نوساز 119 متری در شهر کی 417 میلیون تومان

 
|بازدید : 22
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

آمارها و اطلاعات خرید و فروش آپارتمان مسکونی نشان میدهد، فروش آپارتمانهای قدیمیساز در تهران با سن بنای بین 16 تا 20 سال در مقایسه با سال گذشته حدود 32 درصد افزایش داشته است. تجزیه و تحلیل معاملات خرید مسکن در تهران در دی ماه 95 مشخص میکند خرید خانههای قدیمیساز با متراژهای متوسط در تهران متقاضیان بیشتری نسبت به واحدهای نوساز با متراژ کوچک دارد.

بررسیها مشخص میکند در دی ماه سال جاری، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران 4 میلیون و 360 هزار تومان بوده است و این رقم در مقایسه با سال گذشته افزایش 11 درصدی داشته است. میزان معاملات خرید مسکن نیز در طی این یک سال حدود 8 درصد افزایش داشته است. همچنین فروش آپارتمانهای کهنهساز در تهران نسبت به سال گذشته حدود 8 ممیز 6 درصد بیشتر اعلام شده است.

براساس استانداردهای مربوط، میتوان ساختمانها را در پنج دسته قرار داد: آپارتمانهایی با عمر بین 0 تا 5 سال، نوساز، آپارتمانهای با عمر بین 5 تا 10 سال، میانسال، آپارتمانهای 10 تا 15 سال سالخورده، ساختمانهایی با عمر 16 تا 20 سال کهنهساز و ساختمانهای بیشتر از 20 سال در ردهی گلنگی قرار میگیرند.

یکی از دلایل گرمتر شدن بازار خرید و فروش آپارتمانهای قدیمیساز این است که واحدهای کهنهساز حدود پانزده الی بیست درصد ارزانتر از واحدهای نوساز معامله میشود، از طرفی هزینهی تعمیرات آپارتمانهای کهنهساز با متراژ متوسط خیلی کمتر از هزینهی خرید آپارتمانهایی با متراژ کوچک است.
|بازدید : 23
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

در این نوشته قصد داریم شما را با نرخ روز قیمت انواع مسکن از جمله آپارتمان در همدان مطلع کنیم.

· قیمت آپارتمان 55 متری در سر باغهای قاسمآباد، 55 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان نوساز 55 متری در همدان 69 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان با متراژ 91 مترمربع 170 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان 16 سال ساخت با متراژ 91 مترمربع 227 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان 10 سال ساخت در شهرک فرهنگیان با متراژ 83 مترمربع 150 میلیون تومان

· آپارتمان 6 سال ساخت  در مهدیه با متراژ 160 مترمربع 380 میلیون تومان

· آپارتمان مسکن مهر در شهرک گلستان با متراژ 55 مترمربع 44 میلیون تومان

· آپارتمان 16 سال ساخت در خیابان رکنی با متراژ 81 مترمربع 190 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان نوساز در شهید زمانی با متراژ 115 مترمربع 276 میلیون تومان

· قیمت آپارتمان 10 سال ساخت در سنگ سفید با متراژ 91 مترمربع 172 میلیون تومان

· آپارتمان نوساز در فلکه مدرس با متراژ 70 مترمربع  100 میلیون تومان

· آپارتمان نوساز در بلوار مدرس با متراژ 63 مترمربع 175 میلیون تومان

· آپارتمان 13 سال ساخت در خیابان بینالنهرین با متراژ 66 مترمربع 132 میلیون تومان

· قیمت ویلای قدیمی در میدان فردوسی با متراژ 300 مترمربع 227 میلیون تومان

 
|بازدید : 30
نظرات ()
نوشته شده در : شنبه 23 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

خانه های مسکن مهر قرار بود به کسانی تعلق داشته باشد که فاقد مسکن یا زمین مسکونی ملکی باشند و چنانچه برای تامین مسکن از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند، بتوانند با طرح مسکن مهر صاحب خانه شوند. متاسفانه به گزارش خبرنگاری که به محل مسکن مهر گلپایگان مراجعه کرده بود، این امر تحقق تیافته است.

 

بسیاری از مرفهین جامعه اقدام به خرید مسکن مهر نموده و از خانه های مسکن مهر استفاده می کنند و آنجا را محلی برای تفریح در نظر گرفته اند به طوری که دائما در آنجا زندگی نمی کنند. عوامل زیادی باعث شد که افراد زیادی که برای خرید مسکن مهر ثبت نام کرده بودند نتوانند از عهده ی آن برآیند و در نتیجه امتیاز خود را واگذار نمودند.

به دلیل گران شدن مصالح در طول مدت ساخت مسکن و همچنین تامین نشدن به موقع وام مسکن، بسیاری از مردم ترجیح دادند امتیاز خود را بفروشند و همچنان به زندگی مستاجری خود ادامه دهند. در این حال مسکن مهر، مکانی برای مسافرت و خانه دومی برای بسیاری از ثروتمندان شده است و هدف اصلی از ساخت مسکن در این پروژه تامین نگردیده است.

منطقهی طبیعی دشت گلپایگان و منطقهی آفتابگیر در این منطقه مسکونی نصیب ثروتمندان شده است و واحدهای تاریک و بدون نور سهم فقرا گشته است. این واقعیت تلخ همچنان برقرار است و به دلیل موقعیت این منطقه و نزدیک بودن به سد گلپایگان بعید نیست که در آینده همچنان این روند ادامه دار باشد.
|بازدید : 31
نظرات ()
نوشته شده در : پنجشنبه 21 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 120 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 30 میلیون تومان با اجاره ماهانه آپارتمان 2 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 90 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 100 میلیون تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 187 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 990 میلیون تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 128 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 100 میلیون تومان با اجاره ماهانه آپارتمان 3 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 180 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 360 میلیون تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 110 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 50 میلیون تومان با اجاره ماهانه آپارتمان 2 میلیون می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 128 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 190میلیون تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 155 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 380 میلیون تومان می باشد.

رهن و اجاره واحد مسکونی، آپارتمان در سعادت آباد تهران، متراژ 154 متر مربع، قیمت رهن آپارتمان 50 میلیون تومان با اجاره ماهانه آپارتمان 3 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.
|بازدید : 20
نظرات ()
نوشته شده در : پنجشنبه 21 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

به گزارش : وبلاگ املاک خرید فروش آپرتمان اجاره ملک مدیر کل ادارهی راه و شهرسازی خوزستان اعلام کرد 5500 واحد مسکن مهر به مناسبت دههی فجر در خوزستان افتتاح میشود. منوچهر رحمانی در طی نشستی که روز 12 بهمن در شهر اهواز برگذار شد بیان کرد با هماهنگی و همکاری فرمانداران شهرستانهای مربوطه، تمام این واحدها در روز جمعه افتتاح خواهند شد.

ایشان عنوان کردند آپارتمانهای مسکن مهری که در این روز افتتاح خواهند شد مربوط به شهرهای امیدیه، آبادان، اهواز، بندر امام، بهبهان، شوش، شوشتر، مسجدسلیمان هستند که با همکاری فرمانداریها، این واحدها قابل استفاده از دهه فجر هستند. این مقام مسئول اعلام کرد که تعداد کل واحدهای مسکن مهر موجود در استان حدود 106 هزار است اما حدود 25 هزار واحد از آنها بدون متقاضی هستند.

وی بیان کرد که ما باید تلاش کنیم تا شرایط را برای ایجاد تقاضا برای این واحدهای آپارتمانی را فراهم کنیم و دولت در رابطه با واحدهایی که خواستار ندارند تصمیماتی ارائه کرده است که از شرط تعهد مسکن مهر خارج شوند. اما تا زمانی که رکود بر بازار معاملات مسکن سایه افکنده است نمیتوان برای واحدهای مسکن بدون متقاضی گام موثری برداشت.

در این نشست، سعید طاهری رئیس کمیسیون هماهنگی بانکهای خوزستان بیان کرد، نباید فقط به افزایش تسهیلات مسکن توجه کرد زیرا موضوع بازپرداخت این وامهای مسکن نیز مهم است و افزودن میزان وام مسکن و عدم بازپرداخت آنها تنها موجب زیاد شدن بدهی متقاضیان به بانکها میشود. این امر موجب آسیب زدن به معاملات مسکن و املاک خواهد شد.
|بازدید : 28
نظرات ()
نوشته شده در : یکشنبه 17 بهمن 1395 |نویسنده : املاک ایرانی

 

برای خرید و فروش ملک در تبریز، یکی از مناطق مورد توجه خریداران مسکن، کوی نصر تبریز می باشد. در اینجا قیمت خرید و فروش آپارتمان و خرید و فروش ملک، در تبریز در کوی سهند، نمایش داده می شود. قیمت ملک در تبریز، به نسبت مکان های مختلف در این شهر قیاس می شود تا خرید و فروش ملک مانند خرید و فروش آپارتمان با کیفیت بالاتری انجام شود.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 180 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 612 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 340 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 750 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 106 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 265 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 156 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 546 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 87 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 142 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت ملک در تبریز، آپارتمان در کوی سهند، متراژ 106 متر مربع، قیمت فروش آپارتمان، 265 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

کلمات کلیدی: قیمت ملک در تبریز، قیمت فروش آپارتمان، آپارتمان در کوی سهند، خرید و فروش ملک در تبریز، کوی نصر تبریز، خرید و رفوش ملک، خرید و فروش آپارتمان
|بازدید : 30
نظرات ()
تعداد صفحات : 10 صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعد
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار بازدید:
میهمان آنلاین: 1
بازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 4
بازدید کلی: 2,659
مطالب و نظرات:
تعداد مطالب: 100
تعداد نویسندگان: 0
عضویت:
مجموع کاربران: 0
اعضای آنلاین:

مطالب جدید
آپارتمان در مهرشهر , تنوع ساخت و قیمت های متنوع تاریخ : سه شنبه 04 اردیبهشت 1397
سایت املاک ساکنین مناسب برای آپارتمان مهرشهر تاریخ : چهارشنبه 15 فروردین 1397
نقشه بلوار ارم کرج تاریخ : شنبه 09 دی 1396
مهرشهر کرج کجاست تاریخ : شنبه 25 آذر 1396
از رکود تا تورم در بازار مسکن تاریخ : سه شنبه 02 آبان 1396
آگهی اینترنتی، راهی ارزان و مطمئن برای فروش ملک تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1396
وام های مسکن ارزان تاریخ : پنجشنبه 13 مهر 1396
آگهی ملک کجا بدم؟ تاریخ : چهارشنبه 05 مهر 1396
به دنبال خانه تاریخ : جمعه 31 شهریور 1396
مقاله فوق العاده در مورد مسکن و راه کا رها تاریخ : پنجشنبه 16 شهریور 1396
جستجو

صفحه نخست | عضویت | ورود کاربران | آرشیو | خوراک | تماس با ما

Copyright © 2011 desgin : املاک Designed BY: